Skip to content
Pokaż menu

W Kamiennej Górze zapłacisz za sprzedaż swojego auta

Sprzedajesz samochód? Musisz za to zapłacić. Z takiego założenia wyszli kamiennogórscy radni, którzy pobierają pieniądze od osób wywieszających na swoich autach ogłoszenia o ich sprzedaży.

W ubiegłym roku radni kamiennogórscy wprowadzili na terenie miasta opłatę targową i płatną strefę parkowania. m.in. by walczyć z handlarzami samochodów, którzy na miejskich parkingach tworzyli małe komisy. Ustawa rykoszetem uderzyła we wszystkich, którzy chcą sprzedać swoje auta. Za umieszczenie ogłoszenia w pojeździe trzeba zapłacić 25 zł. Z taką sytuacja spotkał się pan Mariusz

To co wynikło z uchwalenia nowego przepisu zaskoczyło samych radnych, a niektórzy z nich są przekonani, że wystarczy kupić bilet parkingowy i żadna inna opłata nie będzie pobierana.

Kamiennogórscy radni posiłkowali się podobnymi uchwałami z innych miast w tym z Jeleniej Góry. O komentarz poprosiliśmy więc zastępcę prezydenta Jeleniej Góry.

Marek Białecki obiecuje, że na najbliższej sesji rady miasta, radni zajmą się problemem i wprowadzą poprawki do uchwały. Jednak póki co, pieniądze za wywieszanie ogłoszeń o sprzedaży auta są pobierane.

Pan Mariusz za kilka miesięcy znów będzie chciał sprzedać swoje auto.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus