Skip to content
Pokaż menu

W Karpaczu rozmawiali o organizacji olimpiady

 W Karpaczu odbyło się drugie robocze spotkanie dotyczące organizacji Zimowej Olimpiady w 2030 roku. Wzięli w nim udział przedstawiciele Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry a także Harrachova i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.


Pierwszy poważny krok prowadzący do organizacji Ziomwych Igrzysko Olimpijskich- Karkonosze 2030 podjęto dziś w Karpaczu. Przy jednym stole dyskutowali przedstawiciele Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej poręwby, Harrachova i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Dyskutowano nie tylko o krokach jakie trzeba poczynić zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie by kandydować do organizacji olimpiady ale także o niezbędnych inwestycjach.

Przy pomocy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i środkom z programu Interreg powstanie analiza bazy turystycznej, ilości turystów zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie. Dokument ten powstać ma w ciagu najbliższych 2 lat.

Kolejne spotkanie robocze zaplanowano na marzec. Wtedy to podpisany zostanie list intencjonalny pomiędzy 8 gminami, które powalczą o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus