Skip to content
Pokaż menu

Walka z niską emisją trwaProgram Kawka cieszył się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jeleniej Góry. Niestety pomimo zapewnień rządu nie został on przedłużony. Fundusz ochrony środowiska przygotował dofinansowanie. Czy mieszkańcy stolicy Karkonoszy będą mogli z tego skorzystać?

Walka ze smogiem i niską emisją trwa. Nadal czekamy na ustawę antysmogową. Jak zmniejszyć niską emisję w kotlinie jeleniogórskiej?

Do tej pory programem pomocowym była KAWKA, na której realizację przeznaczono w mieście 9 milionów złotych. Nie przyniósł on jednak większych zmian. A 70 osób, które spełniły wymogi programu nie otrzymało zwrotu kosztów. Wśród nich znalazł się pan Stanisław, który na remont ogrzewania wydał 35 tysięcy złotych i liczył na 70 % zwrot.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozpoczął realizację projektu ograniczający niską emisję gdzie będzie można uzyskać nawet 50 % zwrotu poniesionych kosztów a mieszkańcy terenów uzdrowiskowych mogą liczyć nawet na 70%. Prezydent chce zlecić także specjalistyczną analizę zewnętrznej firmie.

Czy to pomoże? Czas pokaże. Jedno jest pewne warto podjąć każdy wysiłek by poprawić jakośc powietrza w kotlinie jeleniogórskiej.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus