Skip to content
Pokaż menu

We Wleniu otwarto kino

Do tej pory, żeby obejrzeć film w kinie, mieszkańcy Wlenia musieli jeździć kilkadziesiąt kilometrów do Jeleniej Góry. Od dziś mają własne. W mieście powstała kameralna sala kinowa w ramach projektu „Kino za rogiem".

Jest tanie w obsłudze i utrzymaniu a jednocześnie zapewnia dostęp do kultury mieszkańcom małych miejscowości. W Polsce jak grzyby po deszczu powstają kameralne kina w ramach projektu „Kino za rogiem”. Jedno z nich otwarto dziś we Wleniu. Tutaj ostatni seans filmowy odbył się prawie 30 lat temu.

Założeniem projektu jest to, że widz ma swobodny wybór tego co chce oglądać. Nie tylko bieżącego repertuaru filmowego ale też filmów już nie wyświetlanych. Zaskoczenie jest tym większe, ze do tej pory kina w małych miejscowościach były likwidowane.

Podobne kino działa z powodzeniem już od ponad roku w Kowarach.

Najważniejszą cechą „Kina za rogiem” jest jego dostępność. Bilet kosztuje tylko 5 zł a cała salę kinową można wynająć już za 100 zł.

Kino we Wleniu dysponuje 20 miejscami, jednak to sala kinowa z prawdziwego zdarzenia, w której seanse odbywają się w komfortowych warunkach i co najważniejsze w cyfrowej jakości.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus