Skip to content
Pokaż menu

Wirtualny Chojnik

Zamek Chojnik doczekał się wreszcie mobilnej aplikacji, która zawiera nie tylko wizualizację zamku sprzed wielkiego pożaru ale także historię, legendy i stare fotografie.


Podczas 27 Turnieju Rycerskiego na Zamku Chojnik zaprezentowano aplikację „Wirtualny Chojnik”. Stworzył ją student Politechniki Wrocławskiej Marcin Meissner, dla którego była to praca inżynierska. Zrealizował ją pod czujnym okiem pana Pawła Myszkowskiego.

Wystarczy skierować kamerę telefonu komórkowego lub tabletu na herb zamku lub ściągnąć ją ze strony internetowej. pojawi nam się on w pełnej krasie. Model Chojnika sprzed wielkiego pożaru oglądać można z dowolnej perspektywy poruszając urządzeniem mobilnym.

Z rozszerzonej rzeczywistości korzysta bijąca ostatnio rekordy popularności gra Pokemon Go. Oglądanie trójwymiarowego modelu zamku to nie jedyne możliwości jakie niesie ze sobą aplikacja.

Znajdziemy tam także animacje, nagranie lektora, który opowiada o historii zamku czy przybliża legendy z nim związane. Można ją znaleźć na stronie http://wirtualnychojnik.kio.pwr.edu.pl/. Aplikację pobrało już kilkaset osób. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus