Skip to content
Pokaż menu

Wymagający ultramaraton czyli 3x Śnieżka w Karpaczu

Jeden z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w kraju jak co roku przyciągnął tłumy. W 3x Śnieżka= 1x Mont Blanc wystartowali nie tylko wyczynowcy ale także rodziny z dziećmi.

700 zawodników na starcie, żar lejący się z nieba i chęć pobicia dotychczasowych rekordów i zmierzenia się ze swoimi słabościami. Tak w skrócie można opisać trzecią edycję ultramaratonu 3x Śnieżka= 1x Mont Blanc.Bardzo ważnym elementem każdego startu są kibice a jeśli są to najbliżsi to nawet Śnieżka przestaje być problemem.

Zawodnicy wystartowali z deptaka w Karpaczu punktualnie o 9:00.Trudna górska trasa, zmienne warunki pogodowe sprawiły, że zawody te okazały się być bardzo dużym wyzwaniem.

 Pierwszy linię mety, dystansu ultra z czasem poniżej sześciu godzin, przekroczył Paweł Kaszyca, który na co dzień jest dyrektorem szkoły.Tuż za nim znalazł się mieszkaniec Karpacza Jakub nakielski, któryp oprawił swój wynik zeszłoroczny.

Ultramaraton 3xŚniezka=1 x Mont Blanc to zawody nie tylko dla wyczynowców ale także dla miłośników biegania w każdym wieku.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus