Skip to content
Pokaż menu

Z ruin zrobi atrakcję turystyczną

Na wzgórzu Grodna w Sosnówce stoją nieco zapomniane ruiny zamku myśliwskiego księcia Henryka von Reuss. Mają one szansę stać się sporą atrakcja turystyczną a to wszystko za sprawą Marcina Chalickiego.

Na wzgórzu Grodna w Sosnówce w 1806 roku wzniesiono na rozkaz księcia Henryka von Reuss  zameczek myśliwski. Niewielka przybudówka znajdujaca się obok zamku służyła jako schronienie dla myśliwych. Dziś nie ma po niej śladu. A zamek jest ruiną.   Marcin Chalicki postanowił przywrócić mu jego dawny blask.
Zabezpieczenie ścian,wieży widokowej i uzupełnienie ubytków w murach zamkowych kosztowała około pół miliona złotych.  Część środków pochodziła z urzędu Marszałkowskiego, większość jednak pan Marcin wyłożył z własnej kieszeni. To jednak nie koniec inwestycji.
Z zamkowej wieży rozpościera się malowniczy widok na gminę Podgórzyn i okalające ją góry. Mieszkańcy okolicznych miejscowości cieszą się, że już niedługo zapomniany zamek będzie można zwiedzać.
Na wieżę zamkową będzie można wejść już latem. Prace budowlane na Zamku Henryka mają zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak podkreśla Pan Marcin jeszcze rok temu nikt w niego nie wierzył dziś kibicują mu nie tylko znajomi ale także napotkani turyści.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus