Skip to content
Pokaż menu

Zakłady pracy powstaną w więzieniach

To prawdziwa rewolucja w polskim więziennictwie. Ministerstwo Sprawiedliwości stworzyło specjalny fundusz na budowanie za murami więzień hal produkcyjnych, w których osadzeni mogliby pracować. Po te pieniądze zamierza sięgnąć dyrekcja zakładu karnego w Zarębie.

Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy jest ciekawą propozycją dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zatrudniać więźniów. Przewiduje bowiem udostępnienie terenu oraz sfinansowanie budowy np. hali produkcyjnej na terenie więzień.

Pracodawca zyskuje wiele korzyści, m.in. możliwość zwrotu w formie ryczałtu 20% wynagrodzeń wypłacanych więźniom, nieoprocentowaną pożyczkę i bezzwrotna dotację na inwestycję.

Mieszkańcy podlubańskiej Zaręby popierają pomysł tworzenia miejsc pracy dla więźniów na terenie tamtejszego zakładu karnego.

Więzienie w Zarębie jest zakładem o charakterze półotwartym, jednak planowana forma zatrudnienia osadzonych na jego terenie, wiązałaby się ze wzmocnieniem nadzoru.

Władze wiezienia są już po rozmowach z pierwszymi przedsiębiorcami.

Rozmowy trwają. Zakład karny w Zarębie oferuje przedsiębiorcom teren o powierzchni 5250 m. kw. i co najmniej kilkudziesięciu osadzonych chcących podjąć pracę.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus