Skip to content
Pokaż menu

Zakończenie cyfryzacji - konferencja na żywo

Zgodnie z przyjętym harmonogramem wdrażania Naziemnej Telewizji Cyfrowej 23 lipca br. wyłączone zostaną nadajniki analogowe zlokalizowane w obszarze jeleniogórsko-legnickim. Od tego dnia na Dolnym Śląsku dostępna będzie jedynie telewizja cyfrowa.

Proces cyfryzacji telewizji dobiega końca. Większość nadajników analogowych znajdujących się na terenie naszego województwa została wyłączona 22 kwietnia br. Ich miejsce zajęły nowoczesne nadajniki cyfrowe, które pozwalają na przesyłanie sygnału telewizyjnego o zdecydowanie lepszych parametrach odbioru,  wyższej jakości obrazu i dźwięku oraz nowych możliwościach technologicznych. Odbiorcy telewizji uzyskują dostęp do większej liczby programów – nawet do 22 – a w przyszłości możliwość korzystania z telewizji interaktywnej i hybrydowej.

Wyłączenie nadajników analogowych obszaru jeleniogórsko-legnickiego zaplanowano 23 lipca br. na godzinę 1:00. Od tego momentu nastąpi przerwa w nadawaniu sygnału telewizyjnego.

O godzinie 6 rano włączony zostanie z pełną mocą nadajnik główny zlokalizowany na Śnieżnych Kotłach, który obsługuje większość mieszkańców regionu. W kolejnych godzinach załączane będą stacje „doświetlające”. Zaopatrują one w sygnał miejscowości położone na terenach, do których z powodu ukształtowania terenu nie może dotrzeć sygnał z nadajnika głównego. Takich stacji na obszarze jeleniogórsko-legnickim jest 11.

O godzinie 6 rano we wtorek (23 lipca) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Marka Skorupy oraz prezydenta Jeleniej Góry, którą będziemy transmitować na żywo za pośrednictwem telewizji internetowej Strimeo.TV

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus