Skip to content
Pokaż menu

Ratują zabytkowy park w Maciejowej od zapomnienia

Mieszkańcy Maciejowej , dzielnicy Jeleniej Góry, od dwóch lat w wolnym czasie przywracają świetność zabytkowemu parkowi, którego historia jest niezwykle ciekawa.

W XIX wieku berliński fabrykant Emil Becker kupił pałac z przyległym parkiem, zmieniając go z czasem w luksusową rezydencję.
Właściciel terenu i mieszkańcy Maciejowej postanowili przywrócić pamięć temu miejscu. I wspólnie odnawiają nie tylko park, ale także remontują mauzoleum i wieżę widokową.
Wyjątkowy klimat tego miejsca przyciąga filmowców. Miedzy innymi tutaj realizowane byłī zdjęcia do amerykańsko-brytyjskiego horroru. Po filmowcach w mauzoleum pozostał rekwizyt, który działa na wyobraźnię turystów.
Właściciel terenu i mieszkańcy Maciejowej postanowili przywrócić pamięć temu miejscu i wspólnie odnawiają nie tylko park ale także mauzoleum i wieżę widokową.
Zainteresowanie zabytkowym parkiem jest coraz większe i powoli staje się on punktem obowiązkowym weekendowych wycieczek. A jak zapewniają mieszkańcy Maciejowej miejsce to kryje jeszcze wiele tajemnic, które czekają na odkrycie.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus