Skip to content
Pokaż menu

Zmodernizują teatr Norwida

Obrotowa scena, dwie zapadnie, nowoczesny park maszynowy i system nagłośnienia- to tylko niektóre nowości jakie czekać będą na widzów po zakończeniu kosztownego remontu teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.


Jeleniogórski teatr powstał w lipcu 1945 roku i był jednym z pierwszych funkcjonujących teatrów na ziemiach odzyskanych. Ostatni gruntowny remont został przeprowadzony ponad 50 lat temu. Zadanie nie jest proste bo kubatura obiektu to ponad 30 tysięcy metrów sześciennych i kilkadziesiąt pomieszczeń.

Modernizacja teatru jest niezbędna ponieważ przestarzały obiekt jest w złym stanie technicznym. Po wielu latach starań udało się pozyskać z RPO ponad 13 milionów złotych

Ważną zmianą dla widzów będzie rezygnacja z tzw. sceny studyjnej, na której od lat odbywały się spektakle awangardowe.

W czerwcu znany będzie wykonawca modernizacji, która zakończyć się ma do końca 2018 roku. Dyrektor teatru Tadeusz Wnuk poszukuje dla zespołu zarówno sali prób jak i sceny, na której mogłyby odbywać się spektakle i premiery.

Aktorzy teatru Norwida będą mieli okazję grac także na innych dolnośląskich scenach m.in. w Legnicy, Głogowie czy Wałbrzychu. Być może po wyremontowaniu teatru miasto pójdzie ,za ciosem i doczekamy się długo oczekiwanej inwestycji kulturalno-sportowej.

Pełny koszt modernizacji Teatru im. C.K Norwida to 20 milionów zł.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus