Skip to content
Pokaż menu

„Znaki w przestrzeni” – sztuka wychodzi na ulice


Murale sposobem na poprawienie wyglądu budynków oraz zaakcentowanie miejsc i historii regionu. Po dużych miastach Polski przyszedł czas na ozdobienie stolicy Karkonoszy.


Oto Londyn i jego kultowe murale ojca gatunku Banksy'ego – czyli Roberta Banksa. Gigantyczne malowidła ozdabiają również setki budynków w Łodzi – polskiej stolicy murali. Tego typu dzieł wpisujących się w przestrzeń miejską doczekała się również Jelenia Góra. Gdzie coraz więcej powierzchni zaczyna się pokrywać kolorową farbą.

Najnowsze murale w Jeleniej Górze powstają w ramach projektu „Znaki w przestrzeni”. W planach jest stworzenie trzech gigantycznych grafik o tematyce nawiązującej do regionu. Jedna powstała już na ulicy Karłowicza, kolejne znajdą się na ulicach Konopnickiej i Sudeckiej. Kilkumetrowy obraz powstał również w ubiegłym roku na Placu Ratuszowych. Liczy się skala i to ona tutaj największym wyzwaniem dla artysty.

W ramach „Znaków w przestrzeni” odbędą się również warsztaty, na których powstanie artystyczna mapa regionu tworzona przez uczestników zajęć z Karolinę Zatorską – współtwórcę projektu „TypoAktywni”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Wystaw Artystycznych, na jego stronie odnaleźć można wszystkie informacje wiązane z projektem.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus