Skip to content
Pokaż menu

Zrób przysiady i pomóż Blance

Czy można połączyć dobrą zabawę i pomoc potrzebującym? Okazuje się, że tak. Adrian i Aleksandra Grafowie ze Szklarskiej Poręby postanowili zachęcić internautów do pomocy swojej ciężko chorej córce poprzez akcję kreatywnych przysiadów.


Blanka Graf urodziła się w 27 tygodniu ciąży, przesz.la szereg skomplikowanych operacji. Po ostatniej korygującej niewydolność jelit zapadła w pięciotygodniową śpiączkę. Lekarze nie dawali jej żadnych szans. Rodzice jednak się nie poddali. Dziś  Blanka ma rok i pod okiem rodziców i specjalistów pilnie cwiczy by odzyskać sprawność.

Codzienne rehabilitacje i specjalistyczne turnusy są bardzo kosztowne. Dlatego też potrzebna jest pomoc. Przyjaciele zorganbizowali dla Blank nocny bieg na Polanie Jakuszyckiej połączony z piknikiem. Rodzice postanowili pójść o  krok dalej i zaproponowali akcję kreatywnych przysiadów.

Akcja stała się na facebooku wiralem. Dla Blanki przysiady zrobiło już ponad 100 osób nie tylko z Polski ale także z niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. Byli wśród nich sportowcy, rodziny z dziecmi a także politycy.

Aby pomóc Blance nie trzeba czekać na nominację. Wystarczy zrobić 10 przysiadów, nagrać to na telefon komórkowy , wrzucić do internetu i opisać #creativesquatchallenge. I oczywiście wpłacić minimum 5 złotych na konto dziewczynki. 


Dane do przekazania darowizn
Fundacja Sloneczko
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tytułem : Blanka Graf 479/G

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus