Skip to content
Pokaż menu

Zwolnią księgowych ze szkół?

Boimy się zwolnień- mówią księgowi, którzy zatrudnieni są w placówkach oświatowych na terenie Jeleniej Góry. Spowodowane jest to m.in. analizą firmy Vulcan. Wnioski zostały przedstawione w Ratuszu zarówno radnym, związkowcom i księgowym oraz dyrektorom szkół.

Przypomnijmy, że w księgowości i kadrach w placówkach oświatowych zatrudnionych jest ponad 100 osób. Księgowi nie zgadzają się z tezą, że jest ich zbyt wielu a pracę ich można usprawnić.

Mowa tu o oszczędnościach blisko 2 milionów złotych rocznie. Aby wszystko działało sprawniej powstać ma CUW czyli Centrum Usług Wspólnych, w którym zatrudnienie miałoby znaleźć 25 księgowych. W piśmie nadesłanym przez NSZZ Solidarność czytamy: Utworzenie CUW doprowadzi do dezorganizacji i wielu utrudnień w pracy. Utrudni to wszystkim pracownikom kontakt w sprawach związanych z zatrudnieniem, wynagrodzeniem, zaświadczeniami byłych pracowników, zasiłkami chorobowymi, opiekuńczymi, sprawami losowymi, które związane są z pracą każdego z nas.

Prelegenci z firmy Vulcan nie chcieli z nami rozmawiać o raporcie. Co ciekawe jak twierdzą związkowcy i radni nie mieli okazji zapoznania się z raportem dlatego też konieczne będą kolejne konsultacje.

Czas pokaże czy dojdzie do zwolnień w tym sektorze i czy będzie to początek zwolnień w oświacie.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus