102. rocznica odzyskania przez Polskę nieodległości inna niż dotychczas.

0
569

Co roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze mieszkańcy spotykali się by 11 listopada uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna nie pozwala na organizację samorządowej uroczystości w dotychczasowej odświętnej formule.

“W związku z trwającą pandemią, ograniczeniami w organizacji zgromadzeń, wydarzeń kulturalnych zwracamy się z apelem do wszystkich chcących upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, by ten czas spędzili w domach, w gronie najbliższej rodziny. Niech w ten trudny dla wszystkich moment, wyrazem patriotyzmu będzie wywieszona na naszych domach biało-czerwona flaga czy symboliczna kokarda narodowa przypięta do kołnierza marynarki czy płaszcza. Jeszcze przyjdzie czas, gdy wspólnie, razem, staniemy w centralnym punkcie naszego miasta by uroczyście podnieść flagę państwową, odśpiewać hymn – cieszyć się wzajemnie z wolnej i niepodległej Polski. 11 listopada pamiętajmy szczególnie o Tych którzy oddali sprawie wolności i niepodległości Ojczyzny największy dar – ofiarę krwi i życia. Znajdźmy zatem chwilę by poświęcić Tym znanym, jak i bezimiennym bohaterom, chwilę zadumy czy krótkiej modlitwy.”– pisze Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak.

W tym szczególnym dniu, w samo południe, pod postumentem „Wolność i Niepodległość” w Jeleniej Górze Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, wraz z delegacją Rady Miejskiej Jeleniej Góry złożą w imieniu mieszkańców miasta symboliczny wieniec i wiązanki kwiatów.

“Ten element, znany z uroczystości patriotycznych pozostawiliśmy jako wyraz pamięci, hołdu i podziękowania dla pokoleń Polaków walczących o wolność i niepodległość czy budujących naszą państwowość. Jednocześnie informujemy, że osoby, delegacje chcące uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, mogą składać wiązanki kwiatów pod pomnikiem Wolność i Niepodległość w ciągu całego dnia. Niech ten wspólny gest będzie wyrazem naszego szacunku i uznania. Jelenia Góra pamięta!”– dodaje Prezydent.

źródło: Facebook – Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry