19-latkowi za swoje czyny grozi 10 lat więzienia

0
718

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i z Komisariatu I Policji zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu oraz pobicie.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin od marca do października br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 6 przestępstw. Były to kradzieże w sklepach, skąd jego łupem padły artykuły spożywcze, kosmetyki i artykuły papiernicze. Ponadto w jednej z jeleniogórskich galerii ze stoiska ukradł młynek do kawy. 19-latek pod koniec marca br. włamał się pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł 5 kompletów ram okiennych. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 13 tysięcy złotych.

Mężczyzna podejrzany jest również o pobicie, bez żadnego powodu 18-latka. Do tego zdarzenia doszło 21 października br. pod jednym ze sklepów. 19-latek zaczepił czekającego pod sklepem 18-latka pod pretekstem, aby ten dał mu papierosa, a gdy go nie otrzymał odpowiedział agresją.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska