45 BIEG PIASTÓW – zachowaj dystans Biegu Piastów!

0
546

Bieg Piastów zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Będzie wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu Wordloppet!

Co więcej, dla osób, które odbiorą pakiet startowy w biurze wydawania numerów i zmierzą się z jakuszyckimi trasami przygotowane są dodatkowe atrakcje. W wyznaczonych dniach na trasach dyżurować będą fotografowie i ekipa filmowa, którzy uwiecznią osoby z numerami startowymi. Nie zabraknie gorącej herbaty, uśmiechów i prawdziwego klimatu Biegu Piastów, który poczuć można tylko w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania 45 Biegu Piastów wydłużamy do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca). Wyznaczamy dziewięć dni, w których będzie można pobiec na wyznaczonej trasie w Jakuszycach z naszym pomiarem czasu. Dzień i moment startu wybierzecie sami.

Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Dodatkowy warunek dla każdego, kto chce znaleźć się na liście uczestników, którzy ukończyli 45 Bieg Piastów: skorzystanie z naszej aplikacji na telefon.

45 Bieg Piastów odbędzie się w takiej formule z powodu obostrzeń antycovidowych. Wasze bezpieczeństwo oraz zgodność z prawem to nasze priorytety. Wszystkie szczegóły poznacie na naszej stronie internetowej, przeczytajcie koniecznie regulamin – bardzo prosimy.

Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Jakuszyc, jak również dla osób, którym nie odpowiada taka formuła 45 Biegu Piastów, przewidzieliśmy różne warianty wyboru.

Liczymy na Wasz udział. Bieg Piastów to Zawodnicy: Wasza pasja, Wasze umiejętności, Wasze emocje. Gdyby nie Wy, na Bieg Piastów nie przyjeżdżałoby co roku stu dziennikarzy, nie byłoby zainteresowania i zaangażowania Sponsorów i Partnerów. Ich wsparcie – dzięki Wam – pozwala nam nie tylko organizować Bieg Piastów, ale i utrzymywać przez cały sezon narciarskie trasy biegowe na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Te piękne trasy należą do każdego Piasta.

Pora to udowodnić!Liczymy na Was!

Bieg Piastów