5. piknik artystyczny w Tarczynie już 18 września

0
506

Sztuka, natura i dziedzictwo w trybie slow life. Już 18 września widzimy się po raz piąty na pikniku artystycznym FLOWLAND w Tarczynie. 


Koniec lata zapowiada się bardzo interesująco. W przedostatni weekend września odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja FLOWLAND – imprezy artystycznej, podczas której będzie można obejrzeć aż dwie wystawy artystyczne, poznać historię regionu i zrelaksować się na terenie kilkusetletniego gospodarstwa. To wszystko w towarzystwie twórców rękodzieła artystycznego i producentów lokalnych wyrobów spożywczych. 

Program – co wydarzy się w tym roku w Tarczynie?

Piąta edycja pikniku to dzień wypełniony atrakcjami. W Tarczynie spotkamy się z twórczością aż dwóch artystek. W Domu nr 13 we współpracy z Fine Art Gallery przygotowaliśmy wystawę prac Bożeny Sacharczuk pt. w(o)toczeniu, a w nowej przestrzeni zobaczymy efekt współpracy galerii BWA w Jeleniej Górze, artystki Katarzyny Szumskiej i kuratorki Iwony Bigos, czyli wystawę Koniec lata.

Po raz drugi uczestniczyć będziemy także w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa. Program wypełniony jest niezwykłymi spotkaniami – m. in. wokół rosnących na terenie Gór Izerskich ziół, współpracy z zapylaczami czy rewitalizacji obiektów architektonicznych. W tym roku w Tarczynie poznamy również Laureatów polsko-niemieckiego konkursu Zabytek – nie zapomnij. Tuż po uroczystości wręczenia nagród, odbędzie się specjalny panel, podczas którego Laureaci opowiedzą o nagrodzonych obiektach architektonicznych. 

Nie zabraknie tradycyjnej części pikniku, czyli jarmarku produktów regionalnych. Pojawią się stoiska zarówno z lokalnymi produktami spożywczymi, jak i rękodziełem. Na pobliskiej łące będzie można się odprężyć, z dala od zgiełku miasta – realizując ideę slow life

Koncert na finał 5. edycji FLOWLAND

Nie zabraknie także punktu kulminacyjnego! Wszystkich gości zaprosimy na niezwykły koncert Henry no Hurry! Choć na scenie wystąpi jeden muzyk – Wawrzyniec Jan Dąbrowski, uczestnicy będą mieć okazję usłyszeć wiele instrumentów. W trakcie koncertu puszczony zostanie specjalny kapelusz, do którego artysta zbierać będzie „co łaska”! W piątek, sobotę i niedzielę, odbędą się także pokazy filmów z repertuaru Nowych Horyzontów, organizowane przez OKSiT na rynku we Wleniu.

Kilka informacji praktycznych:
– wstęp na FLOWLAND jest bezpłatny;
– 5. piknik artystyczny FLOWLAND odbędzie się pod adresem: Tarczyn 13, 59-610, Wleń.
– imprezie, jak co roku, przyświeca idea slow, dlatego też parking usytuowany zostanie na wyznaczonym do tego terenie, tuż przed wjazdem do Tarczyna;
– mając na uwadze nasze środowisko, zwracamy się także z prośbą do uczestników o przyniesienie własnych sztućców czy talerzyków, aby uniknąć nadmiernego zużycia plastiku.

Pełny program dostępny już wkrótce na stronie Organizatora: www.flowland.org oraz na profilu na Facebooku: www.fb.com/flowlandtarczyn