Wakacyjny Szklarski Weekend w Muzeum Karkonoskim
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze rozpoczyna wakacje pełnym atrakcji pierwszym lipcowym weekendem.
Już w piątek 1 lipca w samo południe, o godz.12:00, zapraszamy na wernisaż wystawy „W kręgu profesora Zbigniewa Horbowego”, na której zaprezentowana zostanie bogata, nowo zakupiona kolekcja szkieł zaprojektowanych przez profesora Horbowego oraz najważniejszych polskich designerów tworzących w latach 60. 70. 80. XX wieku.
Zakup kolekcji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i sponsorów: Multiagencja CONDITOR sp. z o. o. S.K.A. oraz Dzięciołowski sp. z o.o.
Podczas wernisażu zostanie oficjalnie ogłoszony Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego. Celem Konkursu jest wsparcie i promocja światowego szkła artystycznego i szklarskiego designu jako dyscyplin mających szczególne znaczenie dla tradycji szklarskich Dolnego Śląska.
Organizatorami Konkursu są: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Pan Cezary Przybylski.
Wakacyjny weekend od 1 do 3 lipca uatrakcyjnią także codzienne pokazy pokazy hutnicze w Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. W godzinach 10:00 – 17:00 hutnicy z huty szkła Novosad & Syn w Harrachovie, będą prezentować zwiedzającym sztukę formowania szkła i tworzenia ciekawych, szklanych kompozycji.
Ponadto w piątek 1 lipca o godzinie 18:00 w „Galerii na Górze” w Muzeum Karkonoskim, będzie miała miejsce prezentacja dwóch regionalnych wydawnictw książkowych: „Ludność żydowska w Jeleniej Górze po 1945 roku” autorstwa Marka Szajdy oraz „Przewodnik po żydowskim Dolnym Śląsku – Region jeleniogórski” autorstwa Tamary Włodarczyk.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
O Nas
W świecie zdominowanym przez ruchome obrazy, umiejętne opowiedzenie historii to klucz do sukcesu. Zrozumienie potrzeb widza, odpowiedni dobór medium oraz kreatywny proces produkcyjny pozwala nam osiągać zamierzone cele.