Amator damskich torebek w rękach policjantów

0
757

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Wstępnie mężczyzna ma na koncie 27 takich czynów, których dopuścił się w Jeleniej Górze. Jego łupem padły damskie torebki.

Jak ustalili funkcjonariusze, 43-latek w okresie od 1 lipca do 3 września br. dopuścił w Jeleniej Górze serii kradzieży. Wykorzystywał chwilową nieuwagę pracowników w jeleniogórskich sklepach, a następnie kradł. Jego łupem padły damskie torebki. Poniesione straty oszacowano na blisko 7000 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 27 takich czynów.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 43-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska