Apel o pomoc dla gmin uzdrowiskowych

0
522

Problemy gmin turystycznych w Polsce, spowodowane pandemią COVID-19 – to główny temat posiedzenia senackiej Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W posiedzeniu uczestniczył Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że nie ma lepszych gmin, nie ma gorszych – “wszystkie samorządy, które prowadzą gospodarkę turystyczną w różnej formule powinny być tak samo traktowane. – Jeden z naszych postulatów do Wiceministra Andrzeja Gut-Mostowego dotyczył utrzymania dotacji dla gmin uzdrowiskowych na poziomie tych z 2019 roku, abyśmy mieli z czego realizować infrastrukturę uzdrowiskową “– powiedział Jerzy Łużniak.

Zwróciliśmy także uwagę – powiedział prezydent Jeleniej Góry – że branża turystyczna to nie tylko hotele. W naszych miastach rozwijają się inne działalności, jak choćby: biura turystyczne, gastronomia handel, transport, rekreacja a także w dużej mierze usługi kosmetyczne, fryzjerskie czy rozrywkowe. Jeżeli przestaje działać sanatorium, pensjonat czy hotel, to także mniejsze obroty notują nasi przedsiębiorcy.

Przewodniczący Komisji, były Prezydent Gliwic a obecnie Senator Zygmunt Frankiewicz wraz z pozostałymi członkami komisji zaapelują do Rządu na piśmie o poluzowanie obostrzeń m.in. w zakresie turystyki w tym turystyki uzdrowiskowej i gastronomii od 15 lutego.

Teraz wszystko w rękach Rządu…

źródło Miasto Jelenia Góra