Bezpłatne badania dla dzieci w jeleniogórskim szpitalu

0
638

Już w najbliższą sobotę, 31 lipca w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej odbędą się kolejne bezpłatne badania w ramach akcji profilaktycznej „Oczka, plecki i spokojna głowa”. Tym razem dzieci i młodzież w wieku szkolnym z Jeleniej Góry będą mogli skorzystać z badań ortopedycznych. Na badanie wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja dziecka.

W trosce o zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną młodych mieszkańców Jeleniej Góry po okresie pandemii Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej organizuje akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”. W jej ramach dzieci i młodzież w wieku szkolnym do 18 roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, ortopedycznych, a także konsultacji psychologicznych. Z końcem czerwca, w pierwszą sobotę wakacji, miała miejsca inauguracja akcji i pierwsze bezpłatne badania okulistyczne oraz konsultacje z psychologiem. W najbliższą sobotę 31 lipca w WCSKJ przy ul. Ogińskiego 6 odbędą się badania ortopedyczne. Po konsultacji lekarz specjalista z jeleniogórskiego szpitala zaproponuje drogę ewentualnego leczenia i odpowiedniej rehabilitacji lub skieruje na dalszą diagnostykę. Na badanie wymagana jest wcześniejsza rejestracja dziecka pod nr telefonu: 602622731 przez rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy trwają od wtorku 27 lipca 2021 r. do piątku 30 lipca 2021 r. w godzinach od 8.00-15.00.

“Trudny i wyczerpujący czas pandemii, izolacji i nauki zdalnej odcisnął piętno na zdrowiu dzieci i młodzieży. Nieprawidłowości w postawie, bóle pleców czy pogarszający się wzrok to najczęstsze problemy fizyczne. Do tego dochodzą problemy w sferze emocjonalnej. W odpowiedzi na te ważne potrzeby, organizujemy akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”, aby pomóc jak największej liczbie dzieci z Jeleniej Góry. W jej ramach prowadzone są badania ortopedyczne, okulistyczne i konsultacje psychologiczne. Tym razem serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na bezpłatne badania ortopedyczne i konsultacje z lekarzem specjalistą z zakresu ortopedii” – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej zachęca wszystkich rodziców lub opiekunów do rejestracji swojego dziecka na bezpłatne badania ortopedyczne. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 602622731.