Bezpłatne badania ortopedyczne dla jeleniogórskich dzieci

0
437

Już w najbliższy piątek, 10 września w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej odbędą się kolejne bezpłatne badania w ramach akcji profilaktycznej „Oczka, plecki i spokojna głowa”. Młodzi pacjenci ponownie będą mieli dostęp do badań ortopedycznych. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja dziecka. To już trzecia odsłona akcji jeleniogórskiej placówki.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej od czerwca organizuje akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”. W jej ramach dzieci i młodzież w wieku szkolnym do 18. roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, ortopedycznych, a także konsultacji psychologicznych.

W najbliższy piątek 10 września w WCSKJ przy ul. Ogińskiego 6 odbędą się badania ortopedyczne. Po konsultacji lekarz specjalista z jeleniogórskiego szpitala zaproponuje drogę ewentualnego leczenia i odpowiedniej rehabilitacji lub skieruje na dalszą diagnostykę. W trakcie pandemii, ze względu na przebywanie w domu i ograniczoną aktywność ruchową dzieci, pogłębione zostały wady postawy i problemy z kręgosłupem oraz osłabione mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków, które mają największy wpływ na sylwetkę osób młodych.

“Okres pandemii negatywnie wpłynął na dzieci i młodzież, które ze względów bezpieczeństwa musiały pozostać w domach. Znacząco ograniczyło to ich aktywność fizyczną i społeczną. Długi czas przebywały w domu w pozycji siedzącej przed komputerem oraz telefonem. Dlatego też w trosce o ich zdrowie organizujemy akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”, aby pomóc jak największej liczbie dzieci z Jeleniej Góry. Prowadzimy badania ortopedyczne, okulistyczne i konsultacje psychologiczne. Podczas trzeciej już odsłony akcji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na bezpłatne badania ortopedyczne i konsultacje z lekarzem specjalistą z zakresu ortopedii” – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Na badanie wymagana jest wcześniejsza rejestracja dziecka pod nr telefonu: 602622731 przez rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy trwają od wtorku 7 września 2021 r. do czwartku 9 września 2021 r. w godzinach od 8.00-15.00.