Bike Maraton 2023 na linii startu. Ostatnie odliczanie

0
581

Wiosna i kwiecień oznaczają w naszym kolarskim świecie jedno – start największego w Polsce cyklu maratonów MTB.

22 kwietnia odbędzie się na długo wyczekiwana, pierwszą edycję w sezonie 2023. Pierwszy Bike Maraton w tym roku odbędzie się w Miękini na Dolnym Śląsku i chyba nikt nie wyobraża sobie żeby mogło być inaczej.

Mała miejscowość niepodal Wrocławia, która od tego roku jest miastem, oferuje idealną lokalizację, dobry dojazd i bazę dla Bike Maratonu, wygodny i przestronny stadion sportowy, niezbędne zaplecze, wzorową współpracę, zaangażowanie i gościnność. Przychylne władze od lat wspierają Bike Maraton i kiedy na początku każdego kolejnego sezonu myślimy o Bike Maratonie, to w naturalny sposób myślimy też o Miękini. Okoliczne atrakcje i malownicza trasa to kolejny magnes przyciągający tu co rok fanów kolarstwa. Miękinia to nie tylko MTB – 23 kwietnia miasteczko zamieni się w dolnośląskie centrum kolarstwa szosowego, bo po drogach Gminy Miękinia przebiega trasa kolejnej edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Kolarski Weekend Miękinia jest już naprawdę blisko!

Po tegorocznych zmianach w regulaminie Bike Maratonu, mamy w cyklu trzy dystanse: FUN, CLASSIC i MEGA. Będzie też w Miękini odrębna klasyfikacja dla rowerów elektrycznych i wyścigi dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race. Odrębną klasyfikacją będą też 1. Mistrzostwa Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Start pierwszego sektora w pierwszej edycji BM 2023 zaplanowany jest na godzinę 11:00. Oczywiście w sobotę, 22 kwietnia.

Najkrótszy dystans – FUN – będzie miał w Miękini 21 km i 140 m w pionie. Będzie więc to fajna okazja do ścigania dla wszystkich początkujących kolarzy, ale również dla dobrych sprinterów.

CLASSIC ma 35 km długości i 260 m w pionie – w sam raz na przyjemną kolarską wycieczkę połączoną z walką o jak najlepsze miejsca.

MEGA, pełniący od tego sezonu rolę najdłuższego dystansu Bike Maratonu, liczy sobie prawie 60 km, a przewyższenia sięgną prawie 500 m. Niby płasko i łatwo, ale jednak już pierwsze spojrzenie na profil trasy sugeruje, że nie będzie to spacer ani łatwy wyścig. Tradycyjna rozgrzewka przed górskimi edycjami Bike Maratonu odbędzie się więc już w najbliższą sobotę!

Rejestracja zawodników możliwa jest tu: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Baza wyścigu, biuro zawodow, start i meta: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/biuro-zawodow/#start

Do biura zawodów organizatorzy zapraszają już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00 i w dniu wyścigu od 8:00.

Warto być w Miękini wcześniej niż zwykle – każdy musi bowiem odebrać numer startowy, który będzie obowiązywał w nadchodzącym sezonie. Po numer zgłaszamy się tylko raz – właśnie przed pierwszym wyścigiem w cyklu.