Bike Maraton robi swoje. Prawdziwe MTB w Kowarach

0
924

Maratony MTB – wbrew temu co sądzą niektórzy – mają się dobrze. Zwłaszcza jeśli trasa prezentuje się właśnie tak jak w miniony weekend w Kowarach. O tym, że Rudawy Janowickie są kopalnią kolarskich możliwości wiadomo nie od dziś i naprawdę warto o tym stale i głośno przypominać, a „strategiczne” położenie Kowar między Rudawami i Karkonoszami jeszcze ten potencjał zwiększa.

Trasa sobotniego Bike Maratonie miała w sobie to wszystko co potrzebne jest na maratonie MTB. GIGA i MEGA w Kowarach to naprawdę wyśrubowane połączenie ilości kilometrów, przewyższeń i technicznych trudności. A wszystko to w pięknej, górskiej, iście bajkowej scenerii.

Znakomity występ w Kowarach ponownie zanotował Karol Rożek (SGR Specialized), wygrywając na dystansie GIGA i zajmując pierwsze miejsce w Pucharze Polski XCM PZKol w kategorii elita. Drugi w Kowarach był Niemiec Lennard Heidenreich (Team Ddmc Guldenmoor ). Trzecie miejsce na podium dla Pawła Garczyka z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Nie zwalnia tempa Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), notując kolejną wygraną w Bike Maratonie 2021. Na mecie wyprzedziła ona koleżankę z teamu – Michalinę Ziółkowską i Martę Garnek (Dream Bike Bielawa).

Bartosz Janowski (Sup Lifting MTB Team Bugla Bike Service) coraz bardziej odjeżdża rywalom na dystansie MEGA, odhaczając kolejne zwycięstwo w cyklu. Za Janowskim do mety dojechali Paweł Ścierski (MS Cycling & Dietetyka), który również zalicza bardzo dobry sezon i Michał Nowak (Fitstyle Team).

Klasyfikację open kobiet na tym dystansie wygrała Anna Michalak – Warżała (Ski & Bike House Team) przed Alicją Marciniec i Agnieszką Urodą – Hampelską (Gomola Trans Airco).

Wyniki dystansu CLASSIC – pierwsze miejsce dla Jakuba Rawickiego, drugie dla Daniela Smolarza (Gomola Trans Airco), a trzecie dla Michała Decewicza (Romet Factory Team). Kobiety: 1. Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), 2. Magdalena Góra (Nextie Bike Team), 3. Anna Plich (Quest Team).

Najszybszy na dystansie FUN był Dominik Szlufik (KS Optyk Okular Jelenia Góra), a najszybszą zawodniczką była Antonina Kłudkiewicz (Ifon Kolarz Klub).

Pełne wyniki ze wszystkich czterech dystansów znaleźć można tutaj

Bike Maraton był jedynie częścią Sportowego Weekendu w Kowarach i tak naprawdę rozpoczął to wydarzenie. Niedziela to ITT Kowary – Okraj, czyli kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk oraz VIII Bieg Alpejski Kowary – Okraj. Sportowych wrażeń i emocji było więc w Kowarach co niemiara. Kolejna edycja cyklu już 28 sierpnia w Miękini.