Blisko sto interwencji podjęła Straż Miejska w miniony weekend

0
595

Blisko sto interwencji podjęła Straż Miejska w Jeleniej Górze w miniony weekend.

W piątek (16 kwietnia) popołudniu strażnicy przeprowadzili kontrolę na jednej z posesji położnej przy ulicy Blacharskiej. Sprawdzili warunki trzymania psa. Jak ustalili strażnicy, pies był w dobrej kondycji, zadbany.”Jedynie zobowiązaliśmy właściciela do wydłużenia smyczy, na której był przypięty. Tak, aby pies miał większą swobodę” – mówi Artur Chmielewski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Z kolei w sobotę (17 kwietnia) jeden z mieszkańców ulicy Zachodniej wyrzucił materiały poremontowe do pojemników na odpady. W rozmowie ze strażnikami tłumaczył się niewiedzą. Zabrał odpady i zobowiązał się do wywiezienia we własnym zakresie do PSZOK-u.Obie interwencje zakończyły się pouczeniem.

Ogółem w miniony weekend strażnicy miejscy podjęli 97 interwencji. Dyżurny przyjął 54 zgłoszenia telefoniczne od mieszkańców Jeleniej Góry. Na 10 osób nałożono mandaty karne, z czego 3 za zakłócanie ładu i spokoju publicznego, 7 za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. Ponadto skierowano 2 wnioski do sądu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz 15 osób zostało pouczonych.