Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 20 lipca o godzinie 17.00, a mowa tu spotkaniu i performance Tomasza Szrama “Powrót do lasu”.
Tomasz Szrama – ur. 1970 w Polsce. Absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. W 1998 r. ukończył studia na ASP we Wrocławiu. Od 1996 mieszka w Helsinkach. Performance’m zajmuje się od 1995 r. Stosując metody z zakresu tej dziedziny działa na pograniczu kilku obszarów sztuki, m.in. fotografii, wideo i sztuki żywej. Charakterystyczną cechą jego twórczości jest improwizacja i aktywne uczestnictwo publiczności. Tego rodzaju strategia osadza jego wystąpienia w tradycji performance, rozumianej jako dyscyplina procesualna, gdzie istotny jest sam moment kreacji. Ważnym motywem jego działań jest podróż, zaufanie w relacjach międzyludzkich i wpisana we wszystkie akcje możliwość osobistej porażki.
Stowarzyszenie Kotlina Kultury oraz BWA zapraszają na kolejne wydarzenie – “Czytanie performatywne dramatu Typ A Marii Morozowicz-Szczepkowskiej”, które odbędzie się 23 lipca o godzinie 16.00.
To interakcyjna forma wydarzenia kulturowego łączącego w sobie elementy słowa, przestrzeni i widza. To teatr żywy, gdzie aktor, widz, sztuka pisana i przestrzeń wspólnie oddziałują na siebie, inspirują i pomagają zrozumieć treść dramatu w realnych przestrzeniach.
“Nasza forma performatywnego czytania będzie możliwością do wcielenia się w rolę dramatopisarza i daje widzowi oraz aktorom możliwość przeżycia drogi wiodącej do powstania i umiejscowienia dramatu. Natura, architektura i wydarzenia historyczne były kluczem do umiejscowienia wydarzenia oraz wybory dramatu i poezji w danej przestrzeni publicznej. Każde wydarzenie jest oparte i inspirowane przynajmniej jednym elementem: architekturą, naturą lub wydarzeniem historycznym”– mówią organizatorzy.
Typ A Maria Morozowicz-Szczepkowska
Reżyseria i dramaturgia: Piotr Rajmund Biernat
Obsada aktorska: Zuzanna Łuczak – Wiśniewska, Marta Dworakowska, Jakub Głukowski, Piotr Rajmund Biernat
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Ostatnim wydarzeniem, które odbędzie się jako pierwsze jest wystawa fotografii Janusza Szczuckiego “Perspektywa wielokrotna. Wybór prac z lat 1974-2020“. Wernisaż odbędzie się 8 lipca o godzinie 17.00.
Źródło wypowiedzi fotograficznych Janusza Szczuckiego to konceptualizm przełomu lat 60. i 70. XX wieku, minimalizm oraz sztuka analityczna. Na wystawie w BWA zaprezentujemy prace z lat 1974-2020. Będzie to próba syntetycznego podsumowania jego wieloletniej działalności w obszarze sztuk wizualnych. Fotografia odegrała w twórczości Szczuckiego rolę decydującą. Wyznaczyła pola zainteresowań i twórczych poszukiwań.
O Nas
W świecie zdominowanym przez ruchome obrazy, umiejętne opowiedzenie historii to klucz do sukcesu. Zrozumienie potrzeb widza, odpowiedni dobór medium oraz kreatywny proces produkcyjny pozwala nam osiągać zamierzone cele.