Cofając potrącił 2-letnią dziewczynkę

0
996

W Jeleniej Górze na ul. Na Skałkach doszło do wypadku. Kierowca cofając potrącił 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło 23 lutego 2021 roku, około godziny 14.16 w Jeleniej Górze na ul. Na Skałkach.

Jak ustalili policjanci, 27-letni kierujący pojazdem marki Skoda, cofając nie zachował należytej ostrożności i potrącił 2-letnią dziewczynkę, znajdującą się pod opieką matki. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Odniosło obrażenia powyżej dni 7. Kierowcy pobrano krew do badań. Decyzją Prokuratora został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują, aby piesi uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

podinspektor Edyta Bagrowska