Czasówka Kowary – Okraj. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

0
677

Przedłużony, świąteczny, sierpniowy weekend w Kowarach wypełniony był sportem – w ciągu dwóch dni prawie 1500 osób wzięło udział w trzech sportowych imprezach: jednej z edycji cyklu Bike Maraton, w ramach której odbyła runda Pucharu Polski w maratonach MTB oraz zawody dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race, biegu alpejskim Kowary – Okraj oraz indywidualnej jeździe na czas, rozgrywanej również na trasie z Kowar na przełęcz Okraj, położoną na wysokości 1050 m n.p.m.

Szosowy Klasyk Kowary był kolejną edycją cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – największej w Polsce serii szosowych wyścigów dla amatorów.

Pierwsze starty z rampy ustawionej na kowarskiej starówce rozpoczęły się już o godzinie 9:00 w poniedziałkowy poranek. Zawodniczki i zawodnicy startowali co 15 sekund, a kilkaset osób zgłoszonych do udziału w zawodach wyjeżdżało na trasę jeszcze przed godziną 11:00. Na Okraju czekał finisz, pomiar czasu i zasłużony odpoczynek. Potem już tylko zjazd w dół i uroczysta dekoracja zwycięzców.

Tym razem dystans był jeden (poza ITT zawsze mamy bowiem w cyklu do wyboru dystans krótszy – FUN i dłuższy – PRO), ale oczywiście kolarze zgarnęli punkty do generalki na obu dystansach.

Wśród zawodniczek, które rywalizują w klasyfikacji generalnej dystansu FUN najszybsza na Okraju była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), która tym samym wygrała oczywiście w kategorii wiekowej K20. W stawce zawodniczek walczących o punkty na dystansie dłuższym wygrała w Kowarach Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), wygrywając też w K30. Była to również najszybsza zawodniczka wśród wszystkich mierzących się tego dnia z podjazdem na Okraj pań.

Łukasz Starzyk z teamu GVT jako pierwszy zameldował się na przełęczy spośród mężczyzn startujących w generalce krótkiego dystansu. Dało mu to również wygraną w kategorii wiekowej (M30). Najszybszym zawodnikiem tego dnia był jednak Łukasz Kamiński (7R Rowmix Team p/b 72D), który wjechał na metę z czasem 00:29:10. To dało mu oczywiście pierwsze miejsce w M30 i zapewniło też najlepszy wynik wśród zawodników dystansu PRO.

Wszystkie wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych (na stronie jest również dostępny plik z aktualnymi wynikami klasyfikacji generalnej cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk): https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5369

Więcej o cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.
https://viadolnyslask.pl/
https://szosowyklasyk.pl/