Czy przedszkola w Jeleniej Górze będą funkcjonować w wakacje?

0
588

Informujemy, że informacja o pracy jeleniogórskich przedszkoli w okresie wakacji letnich, przekazana przez Departament Edukacji UM w Jeleniej Górze zawiera nieścisłość, która mogła być źle zrozumiana i wprowadzić w błąd Czytelników, Słuchaczy i Widzów jeleniogórskich mediów.

Nieprawdziwe i z gruntu błędne jest odczucie, iż w trakcie wakacji 2021 w Jeleniej Górze mogą zostać zamknięte z inicjatywy Prezydenta Miasta wszystkie przedszkola miejskie w tym samym czasie.

Plan na rok 2021 zakłada, że – jak co roku, także w latach „przedpandemicznych” – każde przedszkole zostanie wyłączona na okres jednego miesiąca, ze względu na urlopy kadry, konieczność remontów, itp. niemniej (jak w każdym minionym roku) w tym samym czasie będą pracowały inne przedszkola miejskie, które będą przyjmować dzieci, by zapewnić ciągłość opieki wychowawczej.

Natomiast w przypadku kiedy Minister Zdrowia, czy szerzej rozumiane władze Państwa podejmą inne w tym zakresie decyzje, to władze samorządowe będą musiały się do nich w pełni stosować, jako że nadzór i regulacje państwowe będą dla władz samorządowych – z oczywistych powodów – obligatoryjne.

UMJG