Dark Side od the Moon po polsku

0
484

Pink Floyd nagrał mnóstwo genialnych albumów oraz „The Dark Side of the Moon”, dla którego… brakuje skali! Idealne połączenie budzącej emocje muzyki i poruszających tekstów powoduje, że można odbierać tę płytę zarówno „tylko” jako dzieło doskonałe estetycznie, jak i przesłanie do kochających i nienawidzących, walczących i pracujących, żyjących i umierających. Czyli do każdego z nas…

24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery „The Dark Side of the Moon”. Z tej okazji zespół Spare Bricks zaprasza do Jeleniej Góry- do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów, wzbogacony innymi, największymi przebojami zespołu.

Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu. To już kolejny album Pink Floyd, który Spare Bricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję „The Wall”.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
  • Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,
  • Paweł Wrocławski – gitara elektryczna,
  • Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna,
  • Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,
  • Michał Witiak – perkusja.

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

Bilety: 90 zł dostępne online na stronie www.bilety.jck.pl oraz stacjonarnie w kasie biletowej JCK, ul. Bankowa 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00.