Dębowa wyspa na Bobrze – nowe miejsce rodzinnego wypoczynku

0
911

Rozpoczęły się prace związane z zadaniem pod nazwą „Dębowa wyspa na Bobrze przy ulicy Wiejskiej miejscem rodzinnego wypoczynku i rekreacji”. Zadanie realizowane jest w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji powstaną 4 kamienne stanowiska do grillowania z metalowym rusztem, na podobieństwo grilli z Parku Wzgórze Kościuszki. Dodatkowo, przy miejscach do grillowania planowane są cztery stoły odporne na warunki atmosferyczne, z dwoma siedziskami w formie ław z bali przy każdym stole. Na terenie wyspy ustawionych zostanie 8 siedzisk z bali, dla osób pragnących posiedzieć i zrelaksować się w pięknym otoczeniu wyspy.

Dla dzieci planowane jest małpi gaj.Na wyspie powstanie także Harcerska Ścieżka Edukacyjna – na ścieżce będą zamontowane tablice (5 sztuk), na których znajdą się ciekawostki z historii harcerstwa w Polsce. Będzie to nawiązanie do umiejscowionego po drugiej stronie ulicy „Domu Harcerza”, czyli siedziby Karkonoskiego Hufca ZHP. Ścieżce towarzyszyć będzie gra harcerska, oparta o kody QR umieszczone na ww. tablicach. W grze wykorzystane zostaną między innymi szyfry harcerskie, a także zadania i zabawy związane z technikami harcerskimi. Gra będzie otwarta i będą mogli brać w niej udział nie tylko członkowie ZHP, ale wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry, posiadający smartfona.

Termin zakończenia zadania 31 lipca 2022r.