Dolnośląscy przedsiębiorcy na targach elektronicznych w Monachium

0
314

Targi Electronica w Monachium to jedne z największych targów w Europie, gromadzące przedstawicieli międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Organizowane co dwa lata przyciągają najważniejszych dystrybutorów oraz producentów z branży elektronicznej.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja nie tylko do poznania nowinek technologicznych i innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim do zdobycia kontaktów i nawiązania współpracy z firmami z całego świata.

To dla nas bardzo ważne, że jako samorząd województwa mamy możliwość promować dolnośląskich przedsiębiorców i umożliwiać im uczestniczenie w tak ważnych wydarzeniach. Przez kilka dni targów przedsiębiorcy nie tylko pokazują swoje produkty, ale mają okazję porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami reprezentującymi największe globalne przedsiębiorstwa. Jako Dolny Śląsk stawiamy na innowacje, na rozwój nowych technologii i wsparcie dolnośląskich firm” – zaznacza Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

W ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, dofinansowanego ze środków unijnych, w targach Electronica2022 w Monachium wzięło udział osiem dolnośląskich mikro i małych przedsiębiorstw.

“Warto podkreślić, że na projekcie Going Global skorzystało już ponad 100 przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Chcielibyśmy, aby program ten był kontynuowany w kolejnych latach, bo daje on wymierne korzyści dla firm z różnych branż, które prezentują się na takich wydarzeniach, jak targi w Monachium “– mówi Michał Bobowiec, radny sejmiku województwa oraz przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej.

To firmy, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska, zajmujące się m.in. zaawansowanymi systemami komunikacji satelitarnej, sztuczną inteligencją, wizualizacją danych czy tworzące oprogramowanie do bezpowrotnego kasowania danych.

źródło: UMWD