Dożynki w Mysłakowicach – tradycja i podziękowanie rolnikom!

0
345
Dożynki w Mysłakowicach

Kolejne Święto Plonów w Gminie Mysłakowice już za nami, przynosząc barwny spektakl tradycji i wdzięczności dla tych, którzy pracują dla naszych stołów. Dożynkowy korowód rozświetlił Park Królewski, prezentując piękno staropolskich obrzędów z grupami wieńcowymi, strażakami z OSP, folklorystycznymi zespołami, organizatorami i honorowymi gośćmi.

#image_title

Jednym z głównych punktów programu były piękne i misternie wykonane wieńce dożynkowe, które przyciągały uwagę każdego. Chcąc poznać autentyczne doświadczenie pracy rolnika, uczestnicy mogli wziąć udział w tradycyjnym młóceniu zboża. A dla tych, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o lokalnej kulturze i tradycji, stoiska edukacyjne i rękodzielnicze były w pełni wyposażone.

#image_title

Marzena Machałek, wiceminister Edukacji i Nauki, podkreśliła, jak ważna jest tradycja dożynek dla podtrzymywania dziedzictwa Polski. Nie jest to tylko wyraz wdzięczności dla rolników, ale także okazja do zacieśnienia więzi w lokalnych społecznościach. Minister Machałek z entuzjazmem mówiła o tym, jak Dożynki w Mysłakowicach są wspaniałym środkiem do celebrowania codziennej pracy rolników i odkrywania bogactwa dolnośląskiej kultury.

#image_title

Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznych dożynkach! Doświadcz tradycji, wdzięczności i bogactwa kultury Dolnego Śląska w sercu Gminy Mysłakowice.