Droga Lubomierz – Radoniów gotowa do odbioru

0
355

Dobiegł końca remont drogi powiatowej Lubomierz – Radoniów. Wykonawca zgłosił prace do odbioru. W trakcie inwestycji wykonano także prace dodatkowe.

W czerwcu br. ruszył długo wyczekiwany przez kierowców remont drogi powiatowej 2511D na odcinku Lubomierz – Radoniów. Co warto zaznaczyć, był to remont, a nie przebudowa.

“Umowę podpisaliśmy początkiem czerwca, natomiast termin realizacji był do 9 listopada. Idealnie w terminie wykonawca się zmieścił. Dziś już jest zgłoszenie odbioru drogi. Prawdopodobnie w środę będzie odbiór jeżeli chodzi o formalności związane z dokumentami” – przyznaje w rozmowie z nami Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Prace mogły ruszyć dzięki staraniom Zarządu Powiatu Lwóweckiego, który pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 2 mln złotych, wkładowi własnemu z budżetu Powiatu w kwocie ponad miliona złotych oraz wsparciu finansowemu udzielonemu przez Gminę Lubomierz również w kwocie ponad miliona złotych.

“Na uznanie zasługuje, że Gmina Lubomierz w dalszym ciągu partycypuje w kosztach” –mówi Starosta, który zwraca uwagę, że na prośbę mieszkańców w ramach dodatkowych prac wykonano zatoczkę autobusową oraz brakujący odcinek chodnika przy przychodni, bo dotychczas chodnik był poniżej i on został wyremontowany w tym zadaniu, natomiast powyżej, w ramach prac remontowych co oczywiste nie mógł być zaplanowany.

Odpowiedzieliśmy na apel mieszkańców ulicy Gryfiogórskiej, którzy od lat zgłaszali problem, że nie mają możliwości dojścia do przychodni, do miasta w sposób bezpieczny, bo brakuje chodnika w tej części drogi. Jeszcze w trakcie realizacji zadania mieliśmy spotkanie, bo mieszkańcy o to prosili. Było to spotkanie Zarządu Powiatu, kierownictwa Zarządu Dróg Powiatowych, przedstawicieli Gminy Lubomierz – Pana Burmistrza i Zastępcy Burmistrza z mieszkańcami. Chcieliśmy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, najtańsze, które po prostu rozwiąże ten problem, który trwał od wielu lat. I znaleźliśmy to rozwiązanie, zrobiliśmy dodatkowy chodnik po drugiej stronie ulicy z przejściem dla pieszych. Koszty zadania zwiększyliśmy o 70 tys. złotych. Jest to chodnik z kruszywa kamiennego łamanego wraz z odwodnieniem z nawierzchnią bitumiczną. Dodatkowo wykonaliśmy połączenie zatoki z obu stron z ciągiem pieszych w okolicach przystanku przy przychodni za kwotę ok. 18 tys. złotych. Łącznie prawie o 90 tys. złotych wzrosło to zadanie, ale temat bezpieczeństwa dojścia mieszkańców z ulicy Gryfiogórskiej, mam nadzieję, raz na zawsze zniknął”– zauważa Pan Daniel Koko.

Dziś droga, która łączy Lubomierz z drogą krajową nr 30 i Gryfowem Śląskim jest jak nowa. Nowa nawierzchnia asfaltowa, odwodnienia, utwardzone pobocza, odremontowany chodnik, doświetlone przejścia dla pieszych, zatoka autobusowa… Inwestycja z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfort jazdy wszystkich korzystających z tej drogi.

źródło: lwowecki.info