Dwa wypadki z udziałem motocyklistów, w tym jeden śmiertelny. Policja apeluje o ostrożność

0
767

W miniony weekend na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Jeden okazał się śmiertelny. Policja apeluje o rozsądek. Kierowcy „noga z gazu”.

27 marca br. około godziny 11.18 w Mysłakowicach na ul. Daszyńskiego doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 37-letni motocyklista. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok pojazdu marki Dacia, którego kierujący wykonywał manewr skrętu. W wyniku
zdarzenia kierujący motocyklem pomimo reanimacji zmarł na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Kierowca pojazdu osobowego trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policja wyjaśnia
przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia, około godziny 10.27 we Wrzeszczynie doszło do potrącenia pieszej przez motocyklistę.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni kierujący motocyklem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,6 promila), bez wymaganych uprawnień do kierowania, niedopuszczanym do ruchu motocyklem potrącił przechodzącą przez jezdnię 49-letnią kobietę. Piesza odniosła obrażenia powyżej dni 7. Motocyklista został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.


podinsp. Edyta Bagrowska