Dwóch wandali w rękach policjantów

0
733

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o uszkodzenie mienia. Do tych zdarzeń doszło w Jeleniej Górze 11 lipca br. Jeden z zatrzymanych wybił szybę w zakładzie fryzjerskim, a drugi zniszczył kamerę monitoringu oraz uszkodził elewację budynku.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 43 lata, którzy podejrzewani są o uszkodzenie mienia.

Do tych zdarzeń doszło 11 lipca br. w Jeleniej Górze. Tego dnia około godziny 9.15 policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu kamery monitoringu oraz uszkodzeniu elewacji budynku. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna podejrzewany o ten czyn przebywał w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze. Kiedy policjanci do niego zapukali,
nikt nie chciał otworzyć. Okazało się, że mężczyzna opuścił lokal przez okno. Został zatrzymany przed budynkiem. Okazał się nim 33-letni jeleniogórzanin. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,4 promila.

Tego samego dnia, około godziny 18.00 policjanci zostali powiadomieni o wybiciu szyby w jednym z jeleniogórskich zakładów fryzjerskich. Pokrzywdzona poinformowała, że mężczyzna cegłą wybił szybę w zakładzie, a następnie odszedł. Podała rysopis wandala. Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 43-letni jeleniogórzanin. Był również nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,6 promila.

Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za uszkodzenie mienia odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska