Dziś ruszają zapisy na Bike Maraton w Złotoryi!

0
568

Najpierw zawsze jest czekanie, a potem nerwowe odliczanie do startu. Teraz nadal większość naszych planów podszyta jest niepewnością, ale kolejny sezon – mimo wszystko – naprawdę jest coraz bliżej. Inauguracja Bike Maratonu w Miękini – przełożona. Maraton UCI w Jeleniej Górze – przełożony. Początek znów jest trudny, ale kiedyś to wszystko musi się przecież skończyć.

15 maja mamy Bike Maraton w Złotoryi i organizatorzy obiecują zrobić wszystko żeby te zawody się odbyły. W reżimie sanitarnym, z pewnymi ograniczeniami, w grupach, ale pojedziemy! Rząd zapowiada stopniowe luzowanie obostrzeń po weekendzie majowym, my jesteśmy bogatsi w ubiegłoroczne doświadczenia ścigania się w stanie epidemii, więc mamy prawo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Czas wyrwać się z bloków startowych.

W związku z tym, możemy ogłosić, że zapisy na Bike Maraton Złotoryja ruszają właśnie dziś, 28 kwietnia!

Zgodnie z planem i zapowiedzią organizatorów, w tym roku zapisy na każdą edycję cyklu będą prowadzone oddzielnie i będzie można zapisać się tylko na najbliższe, aktualne zawody. Bike Maraton ma w tym roku 11 zaplanowanych edycji. Dwa terminy rezerwowe już są wykorzystane – na Miękinię i Jelenią Górę. Mamy nadzieję, że zaczniemy ściganie w Złotoryi 15 maja. Potem w kolejce czeka już Polanica – Zdrój i powinniśmy ruszyć pełną parą. Wszystko jest już do startu w Złotoryi przygotowane – trasa gotowa, dystanse podane, mapy opublikowane. Teraz czas na zapisy.

Mamy też zapowiedź zapisów na tegoroczny Uphill Race Śnieżka w Karpaczu. Ten wyścig odbędzie się 22 sierpnia, a zapisy rozpoczną się o godz. 19:00 12 maja. Ciekawe, jak długo tym razem potrwają? Zwykle wszystko jest jasne w ciągu kilkudziesięciu sekund, bo tyle czasu potrzeba aby 300 miejsc startowych rozpłynęło się wśród chętnych.
Oczywiście polujących na ten start jest o wiele więcej, ale ogólnodostępnych miejsc co roku jest tylko 300. Jeśli ktoś znajdzie się na liście startowej, ma trzy dni na opłacenie startu. Jeśli tego nie zrobi – miejsce się zwalnia. Kultowy wyścig z Karpacza na dach Karkonoszy cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Zostało jeszcze trochę miejsc na etapówkę Bike Adventure, a ten wyścig zaplanowany jest w dniach 26 – 29.06.2021 w Szklarskiej Porębie. Do 30.04 można jeszcze skorzystać z niższej opłaty startowej.

Więcej na:
https://bikemaraton.com.pl
https://uphillrace.pl
https://bikeadventure.pl

Zespół Bike Maraton