Eko samochodziki w MPGK – będzie szybciej i więcej

0
622

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze zakupiło dwa malutkie używane samochody elektryczne, kolejne dwa nowe pojazdy są w planach. Nie są to auta osobowe. Goulipy i Melexy służyć będą przede wszystkim do zbierania odpadów z parkowych śmietniczek i do podlewania kwiatów. Zakup wiąże się z koniecznością wypełnienia zobowiązań firmy wynikających z ustawy o elektromobilności. Oczywiście pozwoli też na zwiększenie wydajności pracy.

Pierwszy francuski Goulip, o zasięgu do 80 km. na jednym ładowaniu, już we wtorek powinien pojawić się w Parku Zdrojowym, Parku Norweskim oraz na Placu Piastowskim. Drugi, który ma zasadniczo obsługiwać Plac Ratuszowy, ul. Konopnickiej, 1 Maja i Al.Wojska Polskiego, dotrze do firmy w tym tygodniu. W sierpniu MPGK wzbogaci się jeszcze o dwa nowe Melexy. Jeden służyć będzie brygadzie remontowo-budowlanej, a drugi działowi zieleni miejskiej.

Ekologiczne samochody mogą ciągnąć przyczepki. Są pojazdami wielozadaniowymi, będą zatem wykorzystywane w miarę potrzeb.