Finał konkursu “Bezpiecznie w Kolejkowie”

0
462

Kolejkowo we współpracy z Dolnośląską Policją zaprezentowało nowy film edukacyjny na temat bezpieczeństwa powszechnego oraz konkurs plastyczny pt. “Bezpiecznie w Kolejkowie”. Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca o godzinie 10.00 we wrocławskim Kolejkowie. Maskotka Kolejkowa Bodek i maskotka Dolnośląskiej Policji Komisarz Lew spotkały się z dziećmi, aby przyznać im wyjątkowe nagrody, m.in. kaski narciarskie, plecaki, puzzle i vouchery do Kolejkowa.

Za pomocą maskotek Komisarza Lwa oraz Bodka z Kolejkowa przedstawiono w filmie temat bezpieczeństwa powszechnego. Sympatyczne pluszaki opowiadają o tym, jak zachowywać się bezpiecznie m.in. na drodze, w górach i nad wodą. Film edukacyjny wyświetlany był w dolnośląskich szkołach, stronach internetowych Kolejkowa i Policji oraz na kanale YouTube Kolejkowa.

Celami głównymi konkursu były przede wszystkim edukacja dzieci w ramach bezpiecznych zachowań, propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania.

Do Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu wpłynęło ponad 500 prac. Jury wyłoniło 5 zwycięzców oraz przyznało 5 wyróżnień. Forma wykonania prac zaskoczyła oceniających, bowiem znalazły się wśród nich wszystkie techniki malarskie – od zwykłego rysunku po prace olejne oraz trójwymiarowe, a także kolaże.

Zwycięzcami w konkursie zostali:

 1. Nikodem Bieroński z Oławy.
 2. Yeva Kostiv z Trzebnicy.
 3. Michał Kurek ze Strzelina.
 4. Wiktoria Melkowska z Boleścina.
 5. Maja Skrzątek z Lubina.
  Wyróżnionymi w konkursie zostali:
 6. Amelia Zyga z Marcinowic.
 7. Natalia Sztukowska z Sycowa.
 8. Oliwia Babraj z Świdnicy.
 9. Patrycja Sobocińska z Glinicy.
 10. Nela Podgórska z Nielubia.

Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome oraz interaktywne scenki to cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru.