Groził partnerce i jej dziecku

0
899

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenie mienia. Mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy zaraz po tym, jak groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia partnerce i jej dziecku. Ponadto 26-latek odpowie także za wybicie szyby w mieszkaniu pokrzywdzonej.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenie mienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci pojechali do jednego z jeleniogórskich mieszkań na interwencję. Kobieta zgłosiła, że jej partner awanturuje się i grozi pozbawieniem życia jej i córce.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu mężczyzny już nie było. Pokrzywdzona poinformowała, że jej partner zaczął dobijać się do drzwi, awanturował się, groził jej oraz córce uszkodzeniem ciała, jak również pozbawieniem życia, a następnie kamieniem wybił szybę w oknie ich mieszkania.

Policjanci ruszyli na poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o te czyny. Zauważyli go chwilę później na jednej z ławek.

26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany odpowie teraz za groźby karalne i uszkodzenie ciała. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, mężczyzna ma również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Jeleniej Górze