II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki

0
303

Historyczne pojazdy, trasa wiodąca przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, mnóstwo przygód, emocji i dobrej zabawy – ruszyły zapisy na II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 września. Warto zarezerwować sobie miejsce i termin już dziś.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki to pierwsze w naszym regionie i, bez wątpienia, jedno z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski wydarzenie w całości skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej.

Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 r. Uczestnicy wyruszą na industrialny szlak Dolnego Śląska i w ciągu dwóch emocjonujących dni odwiedzą łącznie ponad 20 unikatowych zabytków techniki, dokumentujących najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat. Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 na parkingu w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, a uroczyste zakończenie odbędzie się o godzinie 16:00 na parkingu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. 

W rajdzie może wziąć udział 120 pojazdów. Liczba miejsc jest zatem ograniczona. Zapisy odbywają się przez stronę https://mapazabytkow.pl/rajd-zabytkow/ i potrwają do 10 września.

Serdecznie zapraszamy na szlak!

UMWD