Jelenia Góra: 22 razy posłużył się znalezioną kartą płatniczą

0
633

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie posłużył się znalezioną kartą płatniczą. Policjanci ustalili, że 22 razy zapłacił lub usiłował zapłacić nią zbliżeniowo za zakupy. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze w marcu br. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 600 zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany wielokrotnie posłużył się znalezioną na ulicy kartą płatniczą. Mężczyzna zapłacił nią lub próbował zapłacić zbliżeniowo za zakupy na stacjach paliw i w różnych sklepach. Łącznie kartę wykorzystał 22 razy. Poniesione straty właścicielka oszacowała na 600 zł. Do tych zdarzeń doszło w Jeleniej Górze 10 i 11 marca br.

Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że ktoś wykorzystał jej kartę zawiadomiła o
tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie
zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu
wytypowali i zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz odpowie on za kradzieże z włamaniem, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione należy ją zablokować i zgłosić się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

podinsp. Edyta Bagrowska