Jelenia Góra : Koronawirus paraliżuje prace Urzędu Miasta

0
1558

Informujemy, że dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja spowodowana wystąpieniem stanu pandemii wywołanym przez SARS-CoV-2 nie wpływała negatywnie na jakość świadczonych przez Urząd Miasta Jelenia Góra usług, jednak w związku z coraz większą liczbą pracowników Urzędu przebywających na kwarantannie lub w izolacji czas oczekiwania na załatwienie sprawy w Urzędzie może być wydłużony.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na znaczne ograniczenia w funkcjonowaniu okolicznych Urzędów, w Mieście Jelenia Góra obsługiwani są nie tylko mieszkańcy Jeleniej Góry ale także okolicznych gmin i powiatów. W okresie od stycznia do końca marca 2021 r. Urząd Stanu Cywilnego przyjął i obsłużył ponad 340 osób spoza Miasta, natomiast do Centrum Obsługi Klienta w celu załatwienia spraw związanych z dowodami osobistymi lub działalnością gospodarczą umówiono na wizytę ponad 400 osób.

Dlatego prosimy o zrozumienie i przypominamy o konieczności ograniczenia bezpośrednich wizyt w Urzędzie Miasta Jelenia Góra i o załatwianie wszystkich możliwych do zrealizowania spraw drogą elektroniczną (np. za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie, poprzez e-mail).

W przypadku braku możliwości skorzystania z drogi elektronicznej załatwienie osobiście spraw w Urzędzie będzie możliwe jedynie po uprzednim wyznaczeniu przez urzędnika terminu i godziny indywidualnego przyjęcia.

Możecie Państwo umawiać się na indywidualną godzinę przyjęcia telefonicznie lub poprzez e-mail. Urzędnik poinformuje Państwa jakie dokumenty należy przedłożyć, aby sprawa została niezwłocznie rozpatrzona.

Wszystkie Wydziały są dla Państwa dostępne pod numerami telefonów zamieszczonymi na naszej stronie internetowej w linku https://www.jeleniagora.pl/…/organizacja-pracy-urzedu…

Konieczność umówienia wizyty, nie dotyczy rejestracji zgonów oraz sporządzania aktów zgonów.

UMJG