Jelenia Góra: Miasto wyznacza obszar do bushcraftu i surwiwalu

0
822

Miasto Jelenia Góra wraz z Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. wyznaczyło specjalny obszar leśny na terenie Lasów Komunalnych, gdzie miłośnicy bushcraftu i surwiwalu mogą uprawiać tą formę aktywności bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Miasto strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi, którzy chcą przenocować w lesie „na dziko”, bez specjalnej infrastruktury.Obszar programu „Zanocuj w lesie” oznaczony jest na mapie lasów komunalnych znajdującej się na stronie http://www.mpgk.jgora.pl/program-zanocuj-w-lesie w zakładce lasy komunalne oraz ograniczony jest charakterystycznymi punktami tj. drogami zgodnie z załączoną mapą.

W terenie obszar ten jest oznaczony potrójną linią poziomą na drzewach granicznych i punktach stałych np. kamieniach.Na ten cel przeznaczyliśmy obszar o powierzchni ok. 5 ha znajdujący się na południowo wschodnim zboczu góry SIODŁO / 454mnpm/ w obrębie ewidencyjnym 28 NE, oddziały leśne 16 a,b,c.

Chcąc sprawdzić położenie obszaru objętego program można skorzystać z aplikacji m BDL Android. Obszar położony jest w Kotlinie Jeleniogórskiej na terenie Borowego Jaru w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Zasady korzystania: http://jeleniagora.pl/sites/default/files/zasady.pdf