Jelenia Góra w telefonie, czyli rusza aplikacja miejska

0
714

Aktualności z życia miasta, na bieżąco aktualizowany kalendarz wydarzeń i wiele innych funkcjonalności – wszystko to zawiera nowa aplikacja Miasta Jelenia Góra. Jest już dostępna dla użytkowników systemów Android i iOS.

Darmowa, mobilna aplikacja Jeleniej Góry jest niezwykle prosta w obsłudze i ma wiele przydatnych
funkcjonalności. Oto kilka z nich:

Aktualności i powiadomienia
Zyskasz błyskawiczny dostęp do informacji z życia miasta. I nie musisz sprawdzać, czy pojawiły się nowe artykuły, otrzymasz automatycznie powiadomienia o nich. Będą wyświetlały się także ostrzeżenia pogodowe czy o sytuacji kryzysowej.

Kalendarz imprez
Kalendarz z aktualną bazą wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) w Jeleniej Górze na wyciągnięcie ręki. Aplikacja umożliwia śledzenie na bieżąco ciekawych wydarzeń w naszym mieście i dzięki temu może pomóc w zaplanowaniu wolnego czasu.

Zgłaszanie problemów
Zauważyłeś coś niepokojącego? Niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną, brak oświetlenia ulicznego itp.? Teraz, w bardzo prosty sposób możesz powiadomić nas o tym. Zrób zdjęcie, naciśnij przycisk lokalizowania i wyślij zgłoszenie. Trafi ono do odpowiednich służb.

Interaktywna mapa
Obiekty na interaktywnej mapie są grupowane w kategoriach i podkategoriach. Posiadają dane opisowe i kontaktowe oraz multimedialne. Dodatkową funkcją jest uruchomienie funkcji nawigacji, która doprowadzi nas do wybranego obiektu.

Z aplikacji można korzystać anonimowo – nie musisz zakładać konta i podawać żadnych
danych. System prosi jedynie o pozwolenie na dostęp do:

  • systemu powiadomień push, abyś mógł otrzymywać ostrzeżenia kryzysowe, przypomnienia czy powiadomienia o ważnych aktualnościach
  • kalendarza, aby zapisać w nim termin wydarzenia, którym jesteś zainteresowany, wpisać je w plan dnia oraz przypomnieć o nim dzień wcześniej
  • magazynu zdjęć, aby móc dodać zdjęcie do systemu zgłaszania problemów
  • odbiornika GPS, aby pobrać precyzyjną lokalizację i przypisać ją do zgłoszenia

Aplikację można pobrać tutaj:
• Android ⇨ https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeleniagora
• iOS ⇨ https://apps.apple.com/us/app/jelenia-g%C3%B3ra/id1555209933
• Więcej informacji: http://jeleniagora.pl/