Jelenia Góra:Nie chciał oddać skradzionego towaru

0
1121

Policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym ze sklepów ukradł napoje alkoholowe a następnie  nie chciał ich oddać.

Policjanci Wydział Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 31 lipca br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Mężczyzna ukradł piwo i dwie butelki whisky. Zauważył to pracownik ochrony, który wybiegł za nim ze sklepu i ujął sprawcę.

27-letni obywatel Gruzji jednak nie zamierzał oddać łupu, zaczął się szarpać i uderzył w głowę pracownika ochrony, powodując u pokrzywdzonego rozcięcie głowy, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu mężczyzny, jak się okazało 27-latek ukrył się w szafie w swoim miejscu zamieszkania. Podejrzany był zaskoczony zatrzymaniem przez mundurowych. 

Został on zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Teraz odpowie on za kradzież rozbójniczą, za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran