Jeleniogórscy policjanci podsumowują okres sylwestrowo-noworoczny

0
614

Okres sylwestrowo-noworoczny w regionie jeleniogórskim minął spokojnie. Na naszych drogach doszło do 17 kolizji, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami, 3 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy 4, którzy kierowali wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień oraz 4 poszukiwanych. Na naszych drogach na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Od 31 grudnia 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku w regionie jeleniogórskim doszło do 17 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, najechanie na tył innego pojazdu oraz nieprawidłowy manewr cofania. Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami, 3 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy, 4, którzy kierowali wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień oraz 4 poszukiwanych. W tych dniach na naszych drogach było duże natężenie ruchu, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Sama noc sylwestrowa w Jeleniej Górze i okolicach minęła bezpiecznie. Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnych nieszczęśliwych zdarzeń z powodu nieodpowiedzialnego i bezmyślnego obchodzenia się z wyrobami pirotechnicznymi .

Od 31 grudnia na 3 stycznia 2021 roku policja jeleniogórska odnotowała 378 interwencji, a w samą noc sylwestrową 92, głównie domowych.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej i awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska