Jeleniogórscy policjanci zapraszają na kolejne spotkanie online z seniorami

0
556

Jeleniogórscy policjanci zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się już 12 kwietnia 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:

https://youtu.be/GrO0M31yMGo

Jest to kolejne spotkanie w sieci na żywo z seniorami. Prowadzić je będzie policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w którym udział weźmie również przedstawiciel jeleniogórskiego Inspektoratu ZUS. Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant oraz zaproszony gość.

podinspektor Edyta Bagrowska