Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał pod legendą inwestycji w kryptowaluty

0
297

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo i usiłowanie oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna za pośrednictwem mediów społecznościowych oferował zainteresowanym szybki zysk poprzez inwestycje na giełdzie w kryptowaluty. W ten sposób chciał zarobić mieszkaniec powiatu
wołowskiego i wpłacił blisko 18.000 zł, które 26-latek miał zainwestować na giełdzie. Okazało się, że po wpłacie pieniędzy kontakt z nim się urwał. W podobny sposób próbował on oszukać na 10.000 zł innego mężczyznę, lecz zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na zatrzymanie. Nielegalny proceder 26-latek uprawiał od maja do sierpnia br.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że pokrzywdzonych może być więcej.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja jeleniogórska apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

podinspektor Edyta Bagrowska